İLK ADIMI SEN AT

İLK ADIMI SEN AT

Medivia Hospital, kalp hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla, 12 -19 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası kapsamında Canpark AVM’de ‘İlk Adımı Sen At’ projesini gerçekleştirdi.

 Dünyada ölüme en çok sebebiyet veren hastalıkların başında kalp krizi ve kalp hastalıkları geliyor. Medivia Hospital, kalp hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla, 12 -19 Nisan Dünya Kalp Sağlığı Haftası kapsamında Canpark AVM’de ‘İlk Adımı Sen At’ projesini gerçekleştirdi.

Kalp sağlığında egzersizin önemine dikkat çekilmek amacıyla toplamda 100 bin adımın atılması hedeflenen projeye Pelin Akil, Anıl Altan, Hakan Bilgin, Eylem Şenkal, Didem Uzel, Aylin Arasıl, Neslihan Yavuzcan, Mehtap Bayri, Mehmet Ercan, Mustafa Bozkurt, Mehmet Zeyd Yıldız, ve Hüseyin Erkanlı destek verdi. 7 gün süren proje sonunda 103 bin adım atıldı.

12 Nisan Pazar

2 yıldır birlikte olan çiftin ilişkisinde ilk adımı attığını söyleyen Pelin Akil yürüyüş bandına çıkarak “Bu iş yine bana düştü demek. O zaman kendi kalbim içinde ilk adımı ben atıyorum.” diyerek projenin ilk adımı attı. Ünlü çift proje sonuna kadar hedeflenen rakama 1413 adım atarak katkıda bulundular.

Kalp sağlığının önemine ve kalp hastalıklarından korunmanın yollarına dikkat çekmek amacıyla başlatılan proje kapsamında dilek ağacının yanına gelen ünlü çift, birbirlerine aşk notları yazdılar. Pelin Akil, “Kalbin benim kalbim. Ona iyi bak. Anıl’a…” yazarken Anıl Altan, “Kalbim senin sayende seninle atıyor. Kalbimdesin Pelin’im.” yazdı.

Proje kapsamında Canpark AVM’de bir saat merdivenler kapatıldı. Pelin Akil ve Anıl Altan çifti AVM içerisinden merdivenleri yürüyerek çıkarken kendilerine selam verenlere “Kalp sağlığınıza dikkat etmeyi unutmuyorsunuz?” değil mi diyerek konunun öneminin bir kez daha dikkat çektiler.

                                                 

15 Nisan Çarşamba

Hakan Bilgin’in yönelttiği “Kalp sağlığın için özel bir şey yapıyor musun?” sorusuna Didem Uzel, “Evimde asansör kullanmıyorum. Merdiven kullanmayı tercih ediyorum.” diye cevap verdi. Aynı oyunda oynadıkları Eylem Şenkal’in eskiden milli voleybolcu olduğunu hatırlatan ve sahneden önce ısınmak ve esnemek için yaptığı hareketleri gösteren Bilgin, eğlenceli anlar yaşanmasına sebep oldu.

Kalp sağlığının önemine ve kalp hastalıklarından korunmanın yollarına dikkat çekmek amacıyla başlatılan proje kapsamında etkinlik alanına yerleştirilen ve insanların kalbinden geçenleri not düştükleri dilek ağacının yanına gelen ünlü isimler kalbinden geçen temennileri yazdılar. Didem Uzel, “Mutluluk aranılan, bulunan bir şey değildir! Anda var olan farkındalık halidir ve kalbinde gizlidir.” yazarken Eylem Şenkal: “Anatomi kaderdir der bir düşünür. Şu anki durumumu ifade eden bir cümle olarak eklemek istedim.” yazdı.

Mehmet Ercan ve Mustafa Bozkurt’un “İlk Adımı Sen At” projemize birlikte destek verdiler.

Yürüyüş bandına önce çıkan Mehmet Ercan 700 adım atarken, Mustafa Bozkurt 750 adım attı. Kendilerini izleyenlerin ısrarlarını kırmayan Bozkurt, Ahmet Kaya’nın – Anne şarkısını seslendirdi. Daha sonra dilek ağacının yanına geçen ünlü isimlerden Mehmet Ercan Dudak Payım kitabından “ Kal/binde bir ihtimal olsa da kal.” cümlesini not düşerken, Mustafa Bozkurt bir kalbin içerisine Ercan – Mustafa yazarak eğlenceli anlar yaşanmasına neden oldu.

16 Nisan Perşembe

Ünlü oyuncu Mehtap Bayri 570 adım atarak “İlk Adımı Sen At” projemize destek verdi. Dilek ağacına yazılan notları okuyarak gülümseyen Bayri: “ ……” yazdı.

17 Nisan Cuma

Projeye destek vermek için yola çıktığı anda kendi kalbi için bir adım attığını ve bugün sigarayı bıraktığını söyleyen Hüseyin Erkanlı, toplamda 850 adım atarak projeye destek verdi. Kalbinden geçenleri yazmak için dilek ağacının yanına gelen Erkanlı, “Nilüfer ve Demir sizi çok seviyorum.” yazarak eşine ve oğluna olan sevgisini dile getirdi.

18 Nisan Cumartesi

Radyocu Mehmet Zeyd Yıldız toplamda 1000 adım atarak projeye destek veren ünlü isimleri geride bıraktı. Dilek ağacının yanına gelen Yıldız, Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” sözlerini not düştü.